Restorers Restoration KB60XNML-P 4 Inch Centerset Faucet
Reflecting classical artistry from the late 19th Century to early 20th Century, Restorers Restoration KB60XNML-P 4 Inch Centerset Faucet is ideal for any bathroom. It features a sleek spout and lever-style handles with pop up drain. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. Matte Black or Oil Rubbed Bronze. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 3 5/16" |
| Length | 6 5/8" |
| Material | Brass, Acrylic |
| Spout Height | 2 7/8" |
| Spout Reach | 4 7/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 4 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like